Cheratită punctată

Buna dimineata,am 19 ani si de 2 luni am o keratita punctată superficiala, tratamentul a fost schimbat cam in fiecare saptamana timp de 2 luni si nu a dat rezultat,doctorul oftamolog mi a pus lentile de contact ca un pansament pentru ca ochii sa fie protejați dar dupa 2 saptamani mi s a înroșit ochiul drept foarte tare si ma ustura la orice adiere de vânt asa ca am fost nevoită să merg sa le scot ,doctorul a specificat că mi s a format un ulcior in ochiul acela.Am luat o mulțime de picături si nimic nu a dat rezultat ,ochii mei sunt la fel de sensibili la lumina ,sunt foarte rosii ,iar vederea este in ceata sau dubla.Ce pot face? Este cazul sa ma îngrijorez si mai tare? Doctorul oftamolog a specificat că nu știe ce sa mi mai dea pentru ca s au folosit toate tratamentele posibile pentru problema mea

de Vizitator

2 Răspunsuri

Buna seara! Si eu ma confrunt tot de 2 luni cu aceeasi problema. Nu stiu cum sa scap de aceasta keratita. Acum folosesc trium, lactosal si thealoz duo. Tu ce folosesti?

de Vizitator

Buna seara! Si eu ma confrunt tot de 2 luni cu aceeasi problema. Nu stiu cum sa scap de aceasta keratita. Acum folosesc trium, lactosal si thealoz duo. Tu ce folosesti?

de Vizitator

Răspuns

2500 Caractere rămase Formatați textul folosind: # Heading, **bold**, _italic_. Codul HTML nu este permis.
Dacă postați acest răspuns, sunteți de acord cu TOS și Politica de confidențialitate.
• Respectați-vă confidențialitatea și confidențialitatea altor persoane, nu postați numele complet sau informațiile de contact.
• Răspunsurile necorespunzătoare vor fi șterse.

Răspunsuri: 2

Simptome înrudite

Întrebări înrudite