Malformația Arnold-Chiari tip 2

Buna ziua,as avea si eu o intrebare care ma macina foarte mult....am o fetita care la momentul actual are 1an si 9luni...s.a nascut cu un encefalocel occipital chiar in crestetul capului care avea 1.5cm...am operat.o in luna noiembrie a anului trecut ...la momentul actual...intelege...spune cuvintele de baza ...mama...tata...papa...da...le si asimileaza ...stie sa se urce sau sa se dea jos din pat...dar ii fug ochii asta poate e o chestiune oftalmologica sau consecintele...dar grav este ca nu merge in picioare sprijinita sta...pasii ii face...dar doar tinandu.se cu o mana sau cu alta sau rezemata cu spatele...prefera sa mearga de.a busilea...mentionez ca Este ff activa se joaca, mananca si doarme f Putin.... As Dori o parere ...multumesc enorm!

de Vizitator

0 Răspunsuri

Răspuns

2500 Caractere rămase Formatați textul folosind: # Heading, **bold**, _italic_. Codul HTML nu este permis.
Dacă postați acest răspuns, sunteți de acord cu TOS și Politica de confidențialitate.
• Respectați-vă confidențialitatea și confidențialitatea altor persoane, nu postați numele complet sau informațiile de contact.
• Răspunsurile necorespunzătoare vor fi șterse.